Neden biz?

Minik Çınar Anaokulu, Gebze Teknik Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan 100 dönümü aşkın orman ve tarım arazisi içerisinde konumlanmış olup; 2.000 m²’ye varan özel bahçesi ve 330 m² ’lik tek katlı kapalı alanıyla, eşsiz bir anaokuludur.

Okulumuz

Okulumuzda geniş sınıflar müşahede odası, mutfak, kız/erkek ayrı çocuk tuvaletleri, açık bahçeli yemekhanesi ve idari birimi olmak üzere düzenli bölümlere ayrılmıştır. Okulumuz aydınlık, havadar ve rutubetsizdir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi denetiminde hizmet vermektedir.

Covid-19 tedbirlerine uyumlu

Çocuklarımızın ve personelimizin sağlığı birinci önceliğimizdir. Okulumuzda düzenli dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. Covid-19 virüsünün bulaşma riskini önlemek ve salgının takibini sağlamak için kampüs girişlerimiz güvenlik personeli kontrolünde HES kodu ile yapılmaktadır.

2.000 m²’ye varan özel bahçemiz, üniversite ormanımız ve geniş sınıflarımızda; dersler, etkinlikler, aktiviteler el yıkama ve sosyal mesafe önlemleri alınarak uygulanmaktadır.

Vizyonumuz

Çocuklarımızın sosyal, duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimlerini en sağlıklı biçimde geçirmelerini ve onların en iyi şekilde hayata hazırlanmalarını sağlamaktır. Bunu yaparken de, aileyi eğitimin sürecinin içine alarak her konuda aile ile beraber hareket etmektir. Okul öncesi eğitimde yirmi yılı aşkın deneyimimiz ile çocuklarımızın vatan, insan, aile ve doğa sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, hoşgörülü, çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen kişiler olarak yetişmelerini misyon
edinmiş bulunmaktayız.

Hangi eğitimler veriliyor?

MEB müfredatının yanı sıra dünyada eğitim çevrelerince kabul görmüş Waldorf, Montessori, High Scope, PVP, Reggio Emilia, Gems gibi eğitim metodları da uygulanmaktadır. Eğitimde aktif öğrenme süreci temelli deneyimler yapılır, sonuçları gözlemlenir. Ayrıca yabancı dil, drama, akıl oyunları ve satranç derslerimiz, alanında uzman eğitmenler tarafından haftanın belirli günlerinde uygulanır.

Yarınlarımız için, yarın çok geç olmadan; siz de çocuğunuzla birlikte ve gelin eğitim olanaklarımızı, ayrıcalıklarımızı kısaca farkımızı yerinde deneyimleyin.

“Çünkü çocuğun eline vermediğiniz bir şeyi, gönlüne ve benliğine asla koyamazsınız!”

Minik Çınar Anaokulu Yönetim Kurulu

Whatsapp numaramız: 0532 356 3011