Minik Çınar Anaokulu, Gebze Teknik Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan 100 dönümü aşkın orman ve tarım arazisi içerisinde konumlanmış olup; 2.000 m²’ye varan özel bahçesi ve 330 m² ’lik tek katlı kapalı alanıyla depreme dayanıklı olması ve merdiven bulunmaması, ormanlık alanlara yürüme mesafesinde erişim imkânı olması yönüyle eşsiz bir anaokuludur.

Okulumuzda 5 adet derslik, mutfak, kız/erkek çocuk tuvaletleri, açık bahçeli yemekhane ve idari birim bölümleri bulunmaktadır. Okulumuz dersliklerinde, mutfakta ve ara koridorda yer alan geniş pencereleri ile oldukça aydınlık ve havadardır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi denetiminde hizmet vermektedir.

Okulumuzda geniş sınıflar müşahede odası, mutfak, kız/erkek ayrı çocuk tuvaletleri, açık bahçeli yemekhanesi ve idari birimi olmak üzere düzenli bölümlere ayrılmıştır. Okulumuz aydınlık, havadar ve rutubetsizdir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi denetiminde hizmet vermektedir.

Vizyonumuz

Çocuklarımızın yaş ve gelişim seviyelerine uygun olarak hazırlanan etkinliklerle, sosyal-duygusal, fiziksel, zihinsel, dil ve ruhsal gelişimlerini en üst düzeyde destekleyerek, çevresel farkındalık ve sürdürülebilir davranışlar kazanmaları ve günlük yaşam deneyimleri edinmelerini sağlamaktır. Bu vizyon ile doğa ile bağ kurabilen, saygılı, hoşgörülü, çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, milli ve manevi değerlere bağlı, özgüveni ve duygusal zekâsı yüksek bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

Misyonumuz

Sınıf dışında gerçekleştirdiğimiz doğa temelli etkinlikler yoluyla ve sınıf içinde gerçekleştirdiğimiz yapılandırılmış veya yapılandırılmamış etkinliklerle çocuklarımızın sosyal-duygusal, fiziksel, zihinsel, dil ve ruhsal gelişimlerinin bütünsel olarak desteklenmesi ile onların kişisel gelişimleri, çevresel farkındalık ve sürdürülebilir davranışlar kazanmaları ve doğa ile bağ kurmaları desteklenmektedir.

“Çünkü çocuğun eline vermediğiniz bir şeyi, gönlüne ve benliğine asla koyamazsınız!”

Minik Çınar Anaokulu Yönetim Kurulu

Whatsapp numaramız: 0532 356 3011